Vieningas Prisijungimas

Vieningo vartotojų autentifikavimo (SSO) sistema

 Vieningo autentifikavimo sistema leidžia naudotis „Marijampolės kolegijos“ kompiuterių tinklo resursais naudojant vienodą prisijungimo vardą ir slaptažodį. Tokia sistema leidžia efektyviau vykdyti vartotojų administravimą. Kiekvienas kolegijos bendruomenės narys turės savo asmeninį profilį ir jungdamasis prie kompiuterizuotos darbo vietos turės įvesti jam priskirtą vartotojo vardą ir slaptažodį.

Vartotojo vardas yra sudarytas iš vardo (3) ir pavardės (4) pirmųjų raidžių (pvz. var.pava). Tokiu vartotojo vardo formatu bus galima jungtis prie visų prijungtų „Marijampolės kolegijos“ paslaugų (žodis „neveikia“ reiškia ,kad sistema dar nėra suderinta su vieninga autentifikacija ir veikia taip pat kaip seniau):

  • Lokalūs kompiuteriai (veikia);
  • Bevielis internetas „Eduroam“ (veikia);
  • Bevielis internetas bendrabutyje (veikia);
  • Akademinė bazė administruojančiam personalui (veikia);
  • Buhalterinės apskaitos sistema administruojančiam personalui (veikia);
  • Duomenų apsikeitimo serveris kolegijos padaliniams (veikia);
  • „Moodle“ (veikia);
  • Dokumentų valdymo sistema administruojančiam personalui.

Įdiegus vieningo autentifikavimo sistemą „Marijampolės kolegija“ prisijungė prie „LITNET FEDI“. Šio prisijungimo dėka atsiranda galimybė dar labiau išplėsti vartotojų autentifikavimo galimybes. „Marijampolės kolegijos“ bendruomenės nariai įgyja galimybę naudotis savo prisijungimais už „Marijampolės kolegijos“ ribų. Šiuo metu Lietuvoje teikiamos šios paslaugos.

 

Pirmasis prisijungimas

Kiekvienas „Marijampolės kolegijos“ bendruomenės narys gaus jam skirtą prisijungimą. Prisijungimo suteikimas įvyks automatiškai kai tik darbuotojas bus įtrauktas į informacinę sistemą („Debetas“ ir „Akademinė bazė“).

Naujo vartotojo sukūrimo metu į asmeninį elektroninį paštą bus nusiųsti pradiniai prisijungimo duomenys. Jungiantis prie kompiuterių tinklo pirmą kartą bus paprašyta pasikeisti slaptažodį. Slaptažodį galima pasikeisti jungiantis prie kompiuterizuotos darbo vietos arba slaptažodžių savitarnos svetainėje https://savitarna.mkolegija.lt. Sukurtas ar pakeistas slaptažodis galios 180 dienų.

Dėmesio! Vartotojų autentifikavimas su „LITNET FEDI“ išeina už „Marijampolės kolegijos“ ribų tikėtina jog prisijungimo duomenis bus bandoma pasisavinti. Todėl kurdami slaptažodį užtikrinkite jog jis būtų pakankamai sudėtingas. Sudėtingą slaptažodį sudaro didžiųjų, mažųjų raidžių ir skaičių kombinacija (pvz. M4n27Meta1). Pasikeitus slaptažodį daugumoje sistemų jis pasikeis iškart. Elektroniniame pašte slaptažodis pakeis per 1 valandą.

 

Elektroninis paštas

Prisijungimui prie elektroninio pašto naudokite adresą pastas.mkolegija.lt. Elektroninio pašto vartotojo vardas yra sudarytas iš vardo ir pavardės ( Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ). Kiekvieno vartotojo elektroninis paštas turi sutrumpintą alternatyvų adresą ( Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ). Abu ankščiau paminėti elektroninio pašto adresai yra apjungti. Tai reiškia, kad siunčiant elektroninį paštą galėsite naudoti bet kurį vardą. Laiškai nukeliaus į tą pačią pašto dėžutę.

 

Vieta profiliui

Darbuotojo profiliui yra skirta 5GB duomenų serveryje. Viršinus šį kiekį būsite informuoti elektroniniu paštu.

 

Pagarbiai,

Informacinių technologijų centras